Zmniejszenie Czcionki Przywiększenie Czcionki
PDF Drukuj Email
09.11.2007.

Dom Pomocy Społecznej  im. Matysiaków

Warszawa ul. Arabska 3

 

Placówka przeznaczona dla osób w podeszłym wieku

Liczba miejsc: 100

Dyrektor Andrzej Wyrożemski 

 

Telefony:

sekretariat: (22) 617 48 88

centrala: (22) 617 45 78                                                           

pracownicy socjalni:

Barbara Kozłowska
Justyna Cybula

(22) 671 72 67, (22) 617 45 78 wew. 32

 

fax: (22) 617 45 78 wew. 22

e-mail: dps.matysiaki@vp.pl;

 

Dom zlokalizowany jest na Saskiej Kępie w Dzielnicy Praga Południe, na działce o powierzchni 1,2 hektara. Zbudowany został w systemie pawilonowym. Osobne budynki mieszkalne  z przestronnymi korytarzami (łącznie 6 pawilonów), połączone są centralnym łącznikiem z windą i podjazdami umożliwiającymi pełną komunikację. Zaletami tego rozwiązania są przede wszystkim osobne pawilony mieszkalne z 4 pokojami dwuosobowymi – dla małżeństw i 92 pokojami jednoosobowymi, z balkonami oraz aneksami z umywalką.

Wokół budynku znajduje się piękny ogród, w którym zorganizowano wiele miejsc do wypoczynku.

Placówka dostosowana jest do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych, pozbawiona jest wszelkich barier architektonicznych. Posiada windę, antypoślizgowe podłogi, poręcze na schodach  i korytarzach, podjazdy. Na każdym korytarzu, do dyspozycji mieszkańców znajdują się łazienki i toalety oraz kuchenki pomocnicze.

Placówka spełnia wszyskie standardy w zakresie zapewnienia jej mieszkańcom odpowiednich warunków bytowych jak też w zakresie świadczonych usług, które zabezpieczane są przez wykwalifikowaną kadrę.

W Domu istnieje możliwość rozwijania zainteresowań w organizowanej terapii zajęciowej oraz różnych form spędzania czasu wolnego - uczestnictwa w organizowanych imprezach, wycieczkach, koncertach, prelekcjach itp. Mieszkańcy udzielają się w zespole artystycznym „Promyk”. Biorą czynny udział w szeregu imprez ogólnopolskich takich jak: zawody wędkarskie, festiwale zespołów artystycznych, przeglądy twórczości. Placówka zdobywa liczne puchary i dyplomy, co świadczy o dużej aktywności Mieszkańców i jest ważnym elementem promującym placówkę.

 

 
American Cash Advance Lake Charles LouisianaCash Advance CaliforniaGoogleNewsBuy Zithromax Uk
© 2015 Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie
ul. Lipińska 2, 01-833 Warszawa