26 października 2023

European Social Services Awards - ESSA 2023

Od 2022 roku Warszawa jest członkiem międzynarodowej sieci European Social Network. European Social Network (ESN) jest siecią zrzeszającą publiczne najczęściej samorządowe instytucje polityki społecznej, działające na polu usług społecznych z ponad 130 organizacjami członkowskimi z 35 krajów. Sieć wspiera dzielenie się wiedzą, dobrymi praktykami oraz polityką dotyczącą usług społecznych oraz integracji społecznej pomiędzy doświadczonymi specjalistami oraz dyrektorami i menadżerami usług społecznych z całej Europy. ESN organizuje liczne wydarzenia oraz opracowuje publikacje poświęcone ważnym zagadnieniom polityki społecznej, a także zajmuje się wypracowywaniem wytycznych dotyczących dobrych praktyk, jak i rekomendowanej polityki dotyczącej określonych wyzwań społecznych.

Coroczny konkurs European Social Services Awards (ESSA) jest wyjątkową okazją do podkreślenia i zdobycia uznania dla pracy zespołów służb społecznych w całej Europie, dzielenia się najlepszymi praktykami, wyrazem uznania dla wybitnych osiągnięć w dziedzinie usług społecznych, rzucając światło na nowe, skuteczne podejścia i niezwykłą pracę wykonywaną przez menedżerów publicznych usług społecznych, fundatorów, planistów i dostawców usług społecznych.

Jako jedyna nagroda dla usług społecznych w Europie, ESSA ma na celu:

  • identyfikowanie i promowanie najlepszych praktyk w usługach społecznych
  • uznanie doskonałej pracy wykonanej w tej dziedzinie w całej Europie
  • ułatwianie współpracy i wzajemnego wspierania się

W poprzednich latach Europejskie Nagrody w dziedzinie Usług Społecznych wyróżniły projekty w zakresie wysokiej jakości opieki, opieki środowiskowej, odporności w usługach społecznych i innowacji na rzecz zmian społecznych.

Tematem przewodnim edycji Europejskich Nagród w dziedzinie Usług Społecznych w 2023 r. jest Promowanie opieki skoncentrowanej na osobie.

Spośród ponad 110 zgłoszeń panel sędziowski wybrał 44 projekty w tym projekt złożony przez m.st. Warszawę - Community Engagement in Supporting Ukrainian Refugees

Głosowanie online na Europejską Nagrodę w Dziedzinie Usług Społecznych 2023 potrwa  do 4 listopada do godziny 12.00 a głosy publiczności zwiększą szansę naszego projektu na wygraną, liczą się również głosy międzynarodowego Jury!!

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas ceremonii wręczenia nagród w Zagrzebiu 16 listopada, gdzie reprezentować nas będą Zastępczyni Prezydenta Pani Aldona Machnowska-Góra oraz Pan Dyrektor Tomasz Pactwa.

 

Jesteśmy nominowani w 2 kategoriach –

•             Collaborative Practice Collaborative Practice – European Social Services Awards (essa-eu.org)

•             Excellence in Cities Excellence in Cities – European Social Services Awards (essa-eu.org)

 

Proces głosowania jest prosty:

1. Oddaj po 1 głosie w każdej kategorii

2. Wprowadź swoje dane na końcu i naciśnij przycisk głosowania, aby przesłać.

 

Link do głosowania:

Vote 2023 – European Social Services Awards (essa-eu.org)

 

Głosowanie kończy się 4 listopada 2023 r. o godz. 12:00 CET.