Domy dla osób w podeszłym wieku

Dom Pomocy Społecznej „Budowlani”

ul. Elekcyjna 6, 01-128 Warszawa - Dzielnica Wola

Dom Pomocy Społecznej „Budowlani” został wybudowany w 1976 roku. Usytuowany jest w otoczeniu Parku im. Edwarda Szymańskiego, w bliskim sąsiedztwie dwóch innych parków. Jest dobrze skomunikowany z całym miastem. Dom przeznaczony jest dla 112 osób w podeszłym wieku, zarówno kobiet jak i mężczyzn, zapewnia możliwość zamieszkania w jednym pokoju przez małżeństwo lub rodzinę, np. matki z synem. Budynek Domu składa się z trzech kondygnacji. Część mieszkalna liczy 90 pokoi jednoosobowych oraz 11 dwuosobowych. Każdy pokój posiada łazienkę z WC oraz balkon. W ogrodzie letnim (na zewnątrz) znajduje się basen ozdobny z fontanną, 14 gatunków drzew oraz różnorodne krzewy. Dom zapewnia całodobowe usługi opiekuńcze oraz całodzienne wyżywienie. Mieszkańcy mają możliwość korzystania z ćwiczeń usprawniających, terapii zajęciowej lub zajęć z psychomotoryki, organizowane są również ciekawe wydarzenia kulturalno – oświatowe.

adres strony internetowej: www.dpsbudowlani.pl

Dom Pomocy Społecznej Pracownika Oświaty

ul. Parkowa 7a, 00-759 Warszawa - Dzielnica Śródmieście

Dom Pomocy Społecznej Pracownika Oświaty istnieje od 1970 roku. Usytuowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Łazienkowskiego przy ul. Parkowej 7A. Placówka przeznaczona jest dla 47 mieszkańców w podeszłym wieku, mężczyzn i kobiet. Posiada pokoje jedno i dwuosobowe, przy każdym pokoju jest toaleta z WC i umywalką. Na wszystkich piętrach znajdują się ogólnodostępne łazienki z kabinami prysznicowymi i toaletą. Mieszkańcy mogą korzystać z sali telewizyjnej i koncertowej, jadalni oraz pokoi dziennego pobytu wyposażonych w aneksy kuchenne. Do dyspozycji Mieszkańców w wewnętrznej zabudowie Domu jest małe patio z tarasem i ogródkiem. Dom świadczy usługi w zakresie potrzeb bytowych i opiekuńczych oraz pomoc w formie pracy socjalnej. Zakres usług świadczonych przez Dom oraz wszelkie działania personelu mają na celu stworzenie Mieszkańcom dobrych warunków bytowych oraz serdecznej, domowej atmosfery. Atutem placówki jest kameralność i wyjątkowe położenie.

adres strony internetowej: www.dpsparkowa.pl

Dom Pomocy Społecznej „Syrena”

ul. Syreny 26, 01-150 Warszawa - Dzielnica Wola

Dom Pomocy Społecznej „Syrena” dysponuje 150 miejscami dla osób w podeszłym wieku. Jest placówką koedukacyjną i funkcjonuje od 1970r. Sześciokondygnacyjny budynek, w którym znajdują się pokoje jedno i dwuosobowe posiada łazienki i toalety usytuowane na korytarzach, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obok Domu znajduje się ogród rekreacyjny, o powierzchni 900 m2 z alejkami spacerowymi i wydzieloną częścią ogrodu sensorycznego. Dom posiada dogodny dostęp do całej infrastruktury miejskiej. W pobliżu znajdują się dwa parki miejskie. Dom świadczy usługi bytowe, opiekuńczo-pielęgnacyjne i wspomagające, dysponuje wyposażonym zapleczem do fizykoterapii i rehabilitacji oraz bogatą ofertą spędzania wolnego czasu dla Mieszkańców.

adres strony internetowej: www.dpssyrena.pl

Dom Pomocy Społecznej im. „Matysiaków”

ul. Arabska 3, 03-977 Warszawa - Dzielnica Praga Południe

Dom Pomocy Społecznej „Matysiaków” jest jednostką organizacyjną m.st. Warszawy przeznaczoną dla 100 osób, kobiet i mężczyzn w podeszłym wieku. Posiada obecnie 94 pokoje jednoosobowe oraz 3 pokoje dwuosobowe. Łazienki znajdują się naprzeciwko pokoi mieszkalnych, z wejściem z korytarza. Dom zlokalizowany jest w pięknej zieleni Saskiej Kępy na działce o pow. 10607 m2. Budynek został zrealizowany w systemie sześciu pawilonów połączonych centralnym łącznikiem komunikacyjnym, pozbawiony barier architektonicznych, o powierzchni użytkowej ok. 3700 m2. W lutym 1966 roku zamieszkali w nim pierwsi Mieszkańcy. Duża ilość terenów zielonych (ogrodzony ogród o powierzchni 6200 m2), z alejkami spacerowymi, ławkami, pięknym drzewostanem oraz ogrodem sensorycznym - sprzyja spędzaniu czasu na wolnym powietrzu.

adres strony internetowej: www.dpsmatysiaki.waw.pl

Dom Pomocy Społecznej „Chemik”

ul. Korotyńskiego 10, 02-121 Warszawa - Dzielnica Ochota

Dom Pomocy Społecznej „Chemik” funkcjonuje od początku lat 70-tych XX wieku. Placówka jest przeznaczona dla 100 osób kobiet i mężczyzn w podeszłym wieku. Dom został zbudowany z myślą o komforcie i wygodzie Mieszkańców, posiada 68 pokoi jednoosobowych oraz 16 dwuosobowych, wyposażonych w łazienki. Budynek jest dobrze skomunikowany z resztą miasta, otoczony dużym ogrodem z wydzieloną częścią ogrodu sensorycznego. Mieszkańcy mają możliwość korzystania z bogatej oferty terapeutycznej, opiekuńczej i wspomagającej.

adres strony internetowej: www.dpschemik.pl

Dom Pomocy Społecznej „Pod Brzozami”

ul. Bohaterów 46/48, 03-007 Warszawa - Dzielnica Białołęka

Dom Pomocy Społecznej "Pod Brzozami" jest przeznaczony dla osób w podeszłym wieku i dysponuje 80 miejscami dla kobiet i mężczyzn. Historia domu sięga 1968 roku. Budynek zlokalizowany jest z dala od miejskiej wrzawy w brzozowym zagajniku. Teren wokół zagospodarowany jest w formie kompleksu leśno - parkowego (o łącznej powierzchni 1ha) w którym dla Mieszkańców zorganizowano wiele miejsc do wypoczynku. Dom dysponuje pokojami jedno i dwuosobowymi z małym aneksem umywalkowym. Na każdym korytarzu znajdują się łazienki i toalety oraz kuchenki pomocnicze. Dom świadczy usługi bytowe, opiekuńcze i wspomagające na poziomie obowiązującego standardu w zakresie i formach wynikających z indywidualnych potrzeb osób w nim przebywających. Placówka zapewnia bogatą ofertę usług w zakresie wypoczynku i działalności kulturalnej, czas wolny jest organizowany poprzez różne formy terapii. Mieszkańcy mają możliwości uczestniczenia w imprezach okolicznościowych, wycieczkach, koncertach, prelekcjach, wyjściach do kina i teatru.

adres strony internetowej: www.dpspodbrzozami.pl