23 maja 2023

Wolski Korowód 2023

W dniu 21 maja b.r. Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie aktywnie uczestniczyło w kolejnej edycji imprezy pod nazwą Wolski Korowód 2023, zorganizowanej w Parku Sowińskiego na Woli.

Wzorem lat ubiegłych nasza obecność na Korowodzie skupiała się na prezentowaniu z wielkim zaangażowaniem działań realizowanych przez WCPR na rzecz mieszkańców Warszawy, w czym wsparła nas przepiękna, słoneczna pogoda.

Przy okazji aktywnej promocji Punktu Informacyjno-Koordynacyjnego dla Osób z Niepełnosprawnościami (PIKON) osobom, które odwiedzały nasze stoisko udzielaliśmy szczegółowych informacji o zadaniach realizowanych przez nas w Stołecznym Centrum Osób Niepełnosprawnych, rozdając gadżety, ulotki, balony i łezki antystresowe (które wzbudziły duże zainteresowanie).

Jak się okazało, nie lada atrakcją dla naszych gości było malowanie twarzy i zaplatanie kolorowych warkoczyków - co do naszego namiotu przyciągało niekończącą się kolejkę nie tylko dzieci. Ponadto chętni mieli możliwość własnoręcznego wykonania żabki z rolki po papierze toaletowym. Najmłodsi wzięli udział w konkursie pt. Godło Polskie - wykazując się pomysłowością i bardzo dużymi zdolnościami w zdobieniu przygotowanych szablonów. Najbardzej zaangażowani w wykonanie swoich prac zostali nagrodzeni upominkami w postaci plecaków, zabawek, gier planszowych i edukacyjnych, puzli oraz zestawów przyborów szkolnych. Wszelkie nagrody były dostosowane do wieku uczestników konkursu.

Pogoda i goście dopisali, wszyscy świetnie się bawili. Nie da się ukryć, iż impreza taka jak ta niebywale integruje i umacnia rodzinę, czego najlepszym przykładem były zajęcia i atrakcje prowadzone przez pracowników WCPR dające okazję do wspólnego spędzenia czasu.

Galeria