XX Przegląd Twórczości Artystycznej Mieszkańców DPS

22 maja 2019 r. Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie we współpracy z Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie” przy wsparciu ze strony pracowników DPS oraz Biura Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu m.st. Warszawy zorganizowało kolejny, już XX Przegląd Twórczości Artystycznej Mieszkańców warszawskich Domów Pomocy Społecznej.

W tym roku odbył się on w sali widowiskowej Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, gdzie jak zapewnił zebranych Pan Grzegorz Pietruczuk – Burmistrz Dzielnicy Bielany goście imprezy będą mile widziani także w kolejnych latach. W Przeglądzie wzięli udział przedstawiciele wszystkich dziewiętnastu domów pomocy społecznej prowadzonych przez lub na zlecenie m.st. Warszawy oraz seniorzy z Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie”. Część uczestników zaprezentowała na scenie swoje umiejętności muzyczne, wokalne i aktorskie przedstawiając scenki rodzajowe, śpiewając i grając na instrumentach, ku uciesze wypełnionej widowni. Wszyscy świetnie się bawili. Prowadzącym imprezę był znakomity w tej roli Pan Andrzej Wyrożemski – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej im. „Matysiaków”, za co serdecznie dziękujemy, licząc na równie owocną współpracę w trakcie kolejnych Przeglądów. Uzupełnieniem pokazów scenicznych była przygotowana przez wszystkie jednostki wystawa rękodzieła oraz wykonanych różnymi technikami prac plastycznych podopiecznych, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Dużą niespodzianką dla wszystkich gości, był nagrodzony gromkimi oklaskami występ wokalny pracowników Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie, które w tym roku również ma swoje 20 urodziny.

Po części artystycznej uczestnicy zajadali się przygotowanym specjalnie na tą okazję jubileuszowym tortem.

Na zakończenie organizatorzy wręczyli uczestnikom pamiątkowe dyplomy i upominki. Przegląd uświetnił występ DJ Wiki. Przy świetnej muzyce część gości ruszyła w tan.

Słowa podziękowania za duży wkład pracy w przygotowania należą się Pani Agacie Kaczmarskiej oraz Pani Małgorzacie Rulak, a także Pracownikom Domów biorących udział
w imprezie.

Galeria