Domy dla osób przewlekle somatycznie chorych

Dom Pomocy Społecznej

ul. Wójtowskiej 13, 00-224 Warszawa - Dzielnica Śródmieście

Dom Pomocy Społecznej przy ul. Wójtowskiej jest jednostką organizacyjną Miasta Stołecznego Warszawy. Jest placówką koedukacyjną przeznaczoną dla 110 osób przewlekle somatycznie chorych. Budynek został wybudowany na początku lat 60-tych. Mieszkańcy mają w nim do dyspozycji pokoje jednoosobowe, dwuosobowe i jeden pokój czteroosobowy. Wszystkie pokoje wyposażone są w kącik umywalkowy. Na terenie Domu znajduje się ogród sensoryczny o powierzchni 260 m2 dostępny dla Mieszkańców. Dom zlokalizowany jest na terenie Nowego Miasta, okolica jest spokojna, zielona, rozbudowana pod względem infrastruktury. W pobliżu znajdują się park, przychodnia, apteka i komenda policji.
Dom świadczy usługi bytowe, opiekuńcze i wspomagające, uwzględniając wolność, intymność, godność i poczucie bezpieczeństwa Mieszkańców oraz stan fizycznej i psychicznej sprawności.

adres strony internetowej: www.dpswojtowska.pl

Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów

ul. Dickensa 25, 02-382 Warszawa - Dzielnica Ochota

Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów powstał w 1996 r. z inicjatywy Wojewody Warszawskiego, jest placówką koedukacyjną przeznaczoną dla 70 osób przewlekle somatycznie chorych. Usytuowany jest w sąsiedztwie Parku Szczęśliwieckiego - miejsca wypoczynku i rekreacji mieszkańców Warszawy. Pensjonariusze Domu zamieszkują w pokojach jedno i dwuosobowych. Na terenie przyległym do budynku znajdują się 2 ogrody z altaną i ławkami, pełniące funkcję rekreacyjną i wypoczynkową dla Mieszkańców. Ważną formą działalności Domu jest organizowanie czasu wolnego w połączeniu z zajęciami terapeutycznymi. Mieszkańcy uczestniczą w zajęciach plastycznych, muzykoterapii, hortiterapii, biorą udział w występach i przedstawieniach.

adres strony internetowej: www.dpsdickensa.waw.pl

Dom Pomocy Społecznej Centrum Alzheimera

al. Wilanowska 257, 02-730 - Dzielnica Mokotów

Dom Pomocy Społecznej przy Alei Wilanowskiej w Warszawie powstał w 1974 roku. Od 2010 roku został włączony do nowo wybudowanego obiektu tj. Centrum Alzheimera, który zajmuje działkę obok klasztoru Ojców Dominikanów. Dom Pomocy Społecznej mieści się w dwóch budynkach. Całość otoczona jest terenem rekreacyjno – parkowym z utwardzonymi alejkami i ławkami. W Domu znajdują się pokoje jedno i dwuosobowe, wyposażone w łazienkę przystosowaną dla osób niepełnosprawnych. Mieszkańcy mają możliwość udziału w zajęciach plastycznych, muzykoterapii, biblioterapii, videoterapii, hortiterapii, dogoterapii, grach i zabawach dydaktycznych. Mają zapewnioną opiekę zdrowotną, psychologiczną, terapeutyczną, duszpasterską i socjalną oraz zabiegi usprawniające a także usługi pralnicze, krawieckie i fryzjerskie. Placówka jest otwarta również dla wolontariuszy chętnych poświęcić swój czas osobom potrzebującym wsparcia.

adres strony internetowej: www.ca.waw.pl

Dom Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta dla Kobiet

ul. Kawęczyńska 4b, 03-772 Warszawa - Dzielnica Praga Północ

Dom Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta jest jednostką organizacyjną m.st. Warszawy prowadzoną od 1992 r. przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim. Przeznaczony jest dla 106 kobiet przewlekle somatycznie chorych. Dom oferuje 38 pokoi z łazienkami w tym: 12 dwuosobowych, 22 trzyosobowe i 4 czteroosobowe. Dom nie posiada ogrodu zewnętrznego. Na terenie placówki znajduje się patio obsadzone ozdobnymi roślinami sezonowymi, taras rekreacyjny na IV piętrze oraz obszerne krużganki balkonowe na każdym piętrze. Wygodny dojazd do placówki umożliwia komunikacja miejska. Dom zapewnia całodobową opiekę pielęgnacyjną, umożliwia i organizuje pomoc w korzystaniu ze świadczeń zdrowotnych. Palcówka prowadzi zajęcia wspomagające, tj.: warsztaty terapii zajęciowej, ćwiczenia podnoszące sprawność i aktywność Mieszkanek, zabezpiecza także potrzeby religijne i kulturalne. Działalność jednostki jest ukierunkowana na stworzenie bezpiecznych warunków bytowych oraz miłej atmosfery.

adres strony internetowej: www.dpskaw.pl

Dom Pomocy Społecznej „Kombatant”

ul. Sternicza 125, 01-350 Warszawa - Dzielnica Bemowo

Dom Pomocy Społecznej „Kombatant” jest placówką koedukacyjną dla 180 osób przewlekle somatycznie chorych. Dom powstał w 1983 r. i wkomponowany został w zabudowę osiedla mieszkaniowego na terenie warszawskich Jelonek. Dobry dojazd zapewnia bliskość komunikacji miejskiej. Placówka mieści się na terenie pięknego ogrodu o pow. ponad 18 tys. m2 ze starym drzewostanem, alejkami spacerowymi oraz strefą aktywności seniora, z których Mieszkańcy mogą korzystać przez cały rok. Dom dysponuje mieszkaniami dwupokojowymi oraz kawalerkami z kuchnią i łazienką. Placówka świadczy usługi bytowo-opiekuńcze i wspomagające na poziomie obowiązującego standardu. Zapewnia m.in.: całodobową opiekę pielęgniarską, wsparcie duszpasterskie, usługi fizykoterapeutów, psychologów oraz pracownię terapii zajęciowej, niezależnie od wieku oraz stopnia zaawansowania choroby i niepełnosprawności Mieszkańca.

adres strony internetowej: www.dpskombatant.waw.pl

Dom Pomocy Społecznej Towarzystwa Przytułku św. Franciszka Salezego w Warszawie

ul. Solec 36a, 00-394 Warszawa - Dzielnica Śródmieście

Dom Pomocy Społecznej jest jednostką organizacyjną Towarzystwa Przytułku św. Franciszka Salezego, działa w Warszawie przy ulicy Solec 36a, w obiekcie oddanym do użytku w 1897 r. Dom usytuowany jest na zielonym Powiślu, w pobliżu znajdują się liczne sklepy, szpital, przystanek autobusowy i PKP. Jest placówką koedukacyjną, dla 90 osób przewlekle somatycznie chorych. Mieszkańcy zamieszkuje jedno, dwu, trzy i czteroosobowe pokoje z łazienkami. Czterokondygnacyjny budynek jest dostosowany architektonicznie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jest wyposażony w windę z bezpośrednim wyjazdem do ogrodu, który zajmuje powierzchnię 1700 m2. Mieszkańcy w miarę swoich możliwości, uczestniczą w zajęciach terapeutycznych i usprawniających, imprezach okolicznościowych, występach zespołów, korzystają z wyjść do teatrów, muzeów czy filharmonii. Biorą udział w zajęciach kulinarnych i ogrodniczych oraz spotkaniach z artystami, aktorami i podróżnikami.

adres strony internetowej: www.dpsswsalezego.pl

Dom Pomocy Społecznej dla Kobiet

ul. Hetmańska 44, 04-305 Warszawa - Dzielnica Praga Południe

Dom Pomocy Społecznej dla Kobiet im. św. Józefa funkcjonuje od 1955 roku; przeznaczony jest, jak wskazuje nazwa, dla kobiet przewlekle somatycznie chorych. Dom prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. W placówce zamieszkuje 95 osób w pokojach jedno-, dwu- i trzyosobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Budynek zlokalizowany jest w spokojnej, cichej okolicy, otoczony pięknym ogrodem o powierzchni około 0,5 h, dobrze skomunikowany z centrum miasta. Około 200 m od Domu jest przystanek autobusowy komunikacji miejskiej. Niedaleko znajduje się przystanek kolejowy Kolei Mazowieckich SKM oraz pętla autobusowa. Dom świadczy usługi opiekuńcze i wspomagające. Prowadzone są zajęcia terapii zajęciowej, jest możliwość korzystania z rehabilitacji ogólnousprawniającej. Do dyspozycji Mieszkanek pozostają dwie świetlice, sala teatralna i kawiarenka.

Dom aktualnie nie prowadzi własnej stronu internetowej

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub za pośrednictwem poczty e-mail

Dyrektor Domu:

Pani Bogumiła Lis - Siostra Mateusza

centrala DPS: 22 516-92-20; 22 512-55-00

sekretariat@dpshetmanska.waw.pl

pracownicy socjalni:

tel. 22 516-92-29, 527-736-357

socjalny@dpshetmanska.waw.pl

koordynator terapii zajęciowej:

tel. 22 512-55-69

terapia@dpshetmanska.waw.pl