Domy dla osób niepełnosprawnych intelektualnie dla dorosłych i dla dzieci

Dom Pomocy Społecznej „Na Przedwiośniu” dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych

ul. Przedwiośnie 1, 04-748 Warszawa Dzielnica Wawer

Dom Pomocy Społecznej „Na Przedwiośniu” powstał w 1970 roku. Jest jednostką publiczną prowadzoną przez Prezydenta m.st. Warszawy. Usytuowany nieopodal Szpitala Centrum Zdrowia Dziecka, na zalesionej działce w otulinie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Placówka dysponuje 100 miejscami dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie. Budynek jest parterowy w kształcie podkowy, pozbawiony barier architektonicznych. Podopieczni przebywają w pokojach jedno, dwu i trzyosobowych zorganizowanych w formie oddziałów opiekuńczo – terapeutycznych. Dom świadczy usługi bytowe, opiekuńcze i wspomagające na poziomie obowiązujących standardów w zakresie i formach wynikających z indywidualnych potrzeb Mieszkańców. Proponowane przez Dom różne formy terapii i rehabilitacji uwzględniają realne możliwości podopiecznych i mają na celu umożliwianie im osiągania jak najwyższego stopnia samodzielności.

Więcej informacji: www.naprzedwiosniu.waw.pl

 

Dom Pomocy Społecznej „Na Bachusa” dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych

ul. Bachusa 7, 04-814 Warszawa Dzielnica Wawer

Dom Pomocy Społecznej ,,Na Bachusa” rozpoczął swą działalność w 2012 roku. Placówka znajduje się w otulinie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Dom jest placówką koedukacyjną przeznaczoną dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną. W placówce może zamieszkiwać 80 osób. Każdy z 32 pokoi (jedno, dwu i trzyosobowych) posiada niezależny węzeł sanitarny. W placówce prowadzone są zajęcia z zakresu terapii zajęciowej, zajęcia sensoryczne z użyciem sali snoezelen, rehabilitacyjne i ogólnousprawniające, dogoterapia oraz hortiterapia. Organizowane są wyjścia do miejsc kulturalno – rozrywkowych, na basen, hipoterapię. Mieszkańcy mogą liczyć na kompleksową pomoc doświadczonych pracowników prowadzoną w oparciu o indywidualne plany wsparcia, dostosowane do potrzeb i możliwości Mieszkańców.

Więcej informacji: www.dpsnabachusa.pl

 

Dom Pomocy Społecznej dla (dziewcząt) Dzieci i Młodzieży

Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi

ul. Żegańska 34, 04-713 Warszawa Dzielnica Wawer

Dom dla Dzieci i Młodzieży prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi (dla 70 kobiet) działa nieprzerwanie od 1968r. Mieszkanki Domu to dziewczęta z niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną. Dysponuje jedno, dwu i trzyosobowymi pokojami w większości z łazienkami. Dom położony jest na działce o powierzchni ponad 2 ha z podziałem na ogród i teren leśny, dostępny dla Mieszkanek. Placówka zapewnia: całodobową opiekę, wsparcie psychologa, zespołu medycznego, edukacyjne, religijne, terapię zajęciową, rehabilitację ruchową indywidualną i grupową, muzykoterapię, rehabilitację społecznę, wycieczki i wyjazdy (jedno i wielodniowe).

Więcej informacji: www.dpsmiedzylesie.pl

 

Dom Pomocy Społecznej Fundacji "Pomocna Dłoń" dla Dorosłych

ul. Odrębna 10,04,867 Warszawa Dzielnica Wawer

Dom Pomocy Społecznej Fundacji "Pomocna Dłoń" to komercyjna, koedukacyjna placówka przeznaczona dla 30 osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie. Funkcjonuje od 1996 roku prowadzony przez Fundację – organizację pożytku publicznego. Budynek znajduje się niedaleko Wału Miedzeszyńskiego, w pobliżu terenów leśnych i ogródków działkowych. Dysponuje pokojami jedno i dwuosobowymi z łazienkami. Posiada, zadaszony taras, a wokół dużo zieleni i miejsc do spacerów oraz wypoczynku. Placówka zapewnia miejsce zamieszkania, wyżywienie oraz utrzymanie czystości, usługi opiekuńcze polegające na udzielaniu pomocy w podstawowych czynnościach życiowych, pielęgnacji, a także niezbędnej pomocy w załatwianiu spraw osobistych. Prowadzi zajęcia terapeutyczne dostosowane do możliwości Mieszkańców. Proponuje pensjonariuszom wycieczki oraz uczestnictwo w imprezach kulturalnych na terenie miasta.

Więcej informacji: www.dpspomocnadlon.pl